2020

Nesmierna vďaka každému, kto mal možnosť pomôcť darovaním 2% pre už 10-ročného Šimonka. Bez Vašej pomoci by pre nás bol život omnoho komplikovanejší. Pri diagnóze DMO (detská mozgová obrna) sa každodenne nás doma už roky skloňuje slovko cvičenie rehabilitácia. Šimon je rozumné dieťa, takže vie, či chce-nechce ale musí cvičiť. Ale stále je to dieťa, ktoré vzdoruje a nie je ľahké ho motivovať, aby to robil s radosťou. Vyrástol a telo ho poslúcha menej ako pred rokom. Má veľmi slabý chrbát a neposlúchajú ho nôžky, ktoré sa mu začali vykrúcať do vonkajšej strany. Takže musíme tento rok pridať a viacej na sebe pracovať aby sme nemuseli absolvovať operáciu.

Minulý rok sme vďaka finančným prostriedkom z 2% mohli absolvovať šesť dvojtýždňových pobytov v centre Svetielko v Bratislave (cena 5 x 700€)

Z finančných prostriedkov taktiež hradíme pravidelné cvičenia a plávanie, ktoré absolvujeme každý týždeň pod vedením fyzioterapeuta (ročné náklady cca. 2000€). Raz do týždňa chodíme na hipoterapiu do OZ Hipo Dúbrava. Vďaka koníkom a skvelej trénerke Lenke má možnosť Šimon tráviť aspoň chvíľku bez obmedzení čas v prírode. Tu vždy aj ja dobijem energiu vďaka zvieratám a skvelému prostrediu-atmosfére, ktoré sa podarilo Lenke vybudovať.

Od augusta si našiel Šimon záľubu v lukostreľbe. Navštevuje Lukostrelecký klub v Stupave a v Kežmarku, kde sú mu veľkou oporou aj hendikepovaní športovci a hlavne tréner p. Majerčák. Vďaka športu má možnosť spoznať množstvo skvelých ľudí a spoznávať Slovensko, keď chodí na tréningy a preteky.

Tento rok by sme radi pokračovali v spomínanej rehabilitácii a aktivitách ako minulý rok. Pridali sme cvičenie SM-systém, nakoľko Šimonov chrbát je naozaj slabý. Dúfam, že keď budem písať o rok ako sa nám darilo, s chrbticou to bude aspoň o trošku lepšie. Z tej mám naozaj veľké obavy, lebo ak sa to nezlepší a Šimon vyrastie do výšky, môže sa stať, že nebude sa môcť stavať na nohy aby neublížil svojím kĺbom a stavcom. Ale stále je tu nádej, že Šimonkova práca na sebe prinesie „ovocie“ a pripravíme ho do života aby sa vedel o seba postarať.