2024

Všetky mimoškolské aktivity musí jeden z rodičov absolvovať so Šimonom. Je to časovo ale ja finančne náročné, nakoľko rehabilitačné cvičenia sa platia v plnej výške, bez spoluúčasti zdravotnej poisťovne. Bez možnosti financovať cvičenia prostredníctvom 2%, by sme nevedeli tak potrebné rehabilitácie zabezpečiť. Šimon navštevuje dva krát do týždňa na 2 hodiny rodinné centrum Bocianiky, v ktorom absolvuje cvičenie pod dohľadom fyzioterapeutky Andrejky a fitnes trénera, maséra a trénera plávania Peťa. V centre trávime veľa času, nakoľko organizuje aj denný letný tábor a príležitostne tvorivé dielne. Vždy sa tu stretneme s priateľskou, skoro až rodinnou atmosférou. Andrejka a Peťo sú súčasťou našich životov už 10 rokov. Celkovo na rehabilitácie a terapie minieme cca.6000€/rok.

Už niekoľko rokov sa Šimon venuje paralukostreľbe. Od septembra 2023 pravidelne trénuje v klube Fityfal zo Stupavy, ktorý je zameraný hlavne na 3D lukostreľbu. Naďalej je členom lukostreleckého mestského športového klubu v Kežmarku a pod vedením trénera Vladimíra Majerčáka sa venuje paralukostreľbe na terč.

Vďaka basketbalovému klubu AS Trenčín, ktorý v spolupráci so Slovenským zväzom telesne postihnutých športovcov rozbehol projekt „Basketbal na vozíku“, si Šimon obľúbil novú športovú aktivitu, vďaka ktorej spoznal množstvo skvelých ľudí a má možnosť aktívne sa zúčastňovať tréningov. Basketbal je fyzicky náročný, dynamický, kolektívny šport, ideálny pre Šimonovú temperamentnú povahu.

Raz do týždňa chodíme na hipoterapiu, pri ktorej sa mu hlavne uvoľňujú stuhnuté svaly na nohách a spevňuje brušné a chrbtové svalstvo, ktoré má v oblastí drieku veľmi slabé. Na čas strávený v prírode sa vždy veľmi teší. Predpokladané náklady cca.800€/rok.

Ďakujeme za finančnú podporu prostredníctvom 2%, ktoré nám každoročne pomáhajú zabezpečiť pre Šimona podmienky – rehabilitácie a pomôcky, ktoré nie sú hradené zdravotnou alebo sociálnou poisťovňou.