2021

Máme za sebou ďalší rok, ktorý sme vďaka každému jednému z Vás – ktorý poukazujete svoje 2% práve Šimonkovi, zvládli. Aj napriek ťažkej situácii, ktorá je stále vôkol nás, ľudia s fyzickým hendikepom potrebujú neustálu rehabilitáciu, aby mohli pomalými krôčikmi napredovať, prípadne aby sa ich stav nezhoršil. Šimon za posledný rok vyrástol už na veľkého „chlapa“ a preto je potrebné, aby na sebe ešte viacej pracoval. Uvedomuje si, že rehabilitačné cvičenie je už neoddeliteľnou súčasťou jeho života. Ale stále je to dieťa, ktoré treba skoro do všetkého prehovárať a motivovať. Každé voľno /prázdniny/ sa mu snažím naplánovať rehabilitačné pobyty, aby nechýbal veľa zo školy. Ako matku ma nesmierne bolí, pred každými prázdninami mu oznámiť, že on opäť nemá voľno, ale čaká ho každodenné ranné vstávanie a návšteva centra – Svetielko.

V centre Svetielko máme tento rok už zarezervovaných päť termínov na dvojtýždňové rehabilitácie /suma 5×700€/. Centrum navštevujeme už tretí rok a Šimon tam chodí rád aj vďaka skvelému kolektívu.

Z finančných prostriedkov taktiež hradíme pravidelné cvičenia a plávanie. Plávanie tento rok je v nedohľadne, nakoľko sú plavárne momentálne zatvorené. Ale absolvujeme cvičenie raz týždenné pod dohľadom fyzioterapeuta.

Raz do týždňa chodíme na hipoterapiu do OZ Hipo Dúbrava. Je to skvelá možnosť dostať sa do prírody. Koníky mu aspoň na chvíľu „nahradia nohy“ a môže vnímať prírodu ako bez hendikepu. Na hipoterapiu chodíme už od troch rokov. Pri hipoterapii sa mu hlavne uvoľňujú stuhnuté svaly na nohách a spevňuje brušné a chrbtové svalstvo, ktoré má v oblastí drieku veľmi slabé.

Tento rok nebol ideálny na trénovanie a súťaženie v lukostreľbe, v ktorej našiel záľubu. Chceli sme, aby robil niečo čo ho baví a môže tráviť čas vonku. Aj napriek obmedzeniam sa nám podarilo absolvovať zopár súťaží. Dúfam, že čoskoro bude opäť môcť trénovať v lukostreleckom klube v Stupave a v Kežmarku.

Aktuálne riešime kúpu nového vozíka, s ktorým budeme môcť chodiť aj do prírody /na nespevnený povrch/ a bude ľahšie ovládateľný, aby bol čo najviac samostatný v škole, na tréningoch …. v bežnom živote /doplatok cca.2500€/

Nesmierna vďaka, za finančnú podporu prostredníctvom 2%, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť pre Šimona podmienky, aby sa vedel začleniť do spoločnosti. Môj jediný sen je, aby bol v živote čo najviac samostatný. Ešte máme pred sebou dlhú cestu, ale verím, že sa nám to podarí.