2023

Pravidelné cvičenia a rehabilitácie sú už pre nás bežnou rutinou. Je to aj časovo veľmi náročné, hlavne pre nás rodičov, nakoľko obaja chodíme do práce. Preto sme urobili veľké rozhodnutie a od júla som SZČO hlavne z dôvodu časovej flexibility, aby som vedela Šimonovi zabezpečiť pravidelné návštevy fyzioterapeutov, plávania, hipoterapie a aj mala viac času na učenie, pri ktorom potrebuje čiastočne moju pomoc. Po dvadsiatich rokoch práce v skvelom kolektíve, na ktorý som mala v živote vždy veľké šťastie, je to pre mňa nové životné obdobie, na ktoré si pomaly zvykám. Od Šimonovho narodenia sme vedeli, že to raz príde – jeden z rodičov musí mať takú prácu, aby vedel byť k dispozícii pri všetkých Šimonových aktivitách. S týmto nám veľmi pomáha osobná asistentka Mária, ktorej patrí naša veľká vďaka. Celkovo na rehabilitácie a terapie minieme cca.6000€/rok. Zo zdravotných pomôcok musíme vymeniť chodítko, ktoré mu je už malé a uvidíme, dokedy mu vydrží mechanický vozík, nakoľko v tomto veku rýchlo rastie a poisťovňa prispieva na vozík raz za päť rokov, čo je veľmi dlhý čas.

V roku 2022 sme navštevovali pravidelne na týždňové denné pobyty centrum Svetielko v Bratislave, do ktorého Šimon veľmi rád chodil aj vďaka skvelým ľuďom, ktorí sa venujú deťom na  100%. Všetky pobyty boli hradné z 2% v celkovej výške 2500€. Tento rok sme sa rozhodli zmeniť spôsob pravidelného cvičenia a upustiť od týždňových aktívnych rehabilitácii, aby nechýbal Šimon veľa zo školy a v jeho veku je už dôležitá hlavne pravidelná aktivita.

Už od štyroch rokov navštevujeme rodinné centrum Bocianiky,  v ktorom má Šimon pravidelné cvičenie pod dohľadom fyzioterapeutky Andrejky, rehabilitačné plávanie na Mokrohájskej s Andrejom alebo Peťom a cvičenie/posilňovanie, masáž. V centre trávime veľa času, nakoľko organizuje aj denný letný tábor a príležitostne tvorivé dielne. Po rokoch sme si vybudovali priateľský vzťah, vďaka čomu sa Šimon na cvičenia konečne aj teší. Vždy vedia Šimona správnym prístupom motivovať, aby cvičenie nebral ako nutné zlo, ale si uvedomil, že len vďaka tomu bude môcť prežiť život maximálne naplno. Predpokladané náklady rehabilitačné plávanie, cvičenie 2,5hod/týždeň, masáž cca.4000€/rok.

Raz do týždňa chodíme na hipoterapiu do OZ Hipolero, pri ktorej sa mu hlavne uvoľňujú stuhnuté svaly na nohách a spevňuje brušné a chrbtové svalstvo, ktoré má v oblastí drieku veľmi slabé. Na čas strávený v prírode sa vždy veľmi teší. Predpokladané náklady cca.800€/rok.

Aj naďalej sa venuje lukostreľbe, na ktorú ale nemáme ideálne podmienky na trénovanie. Dúfam, že tento rok sa to zmení, a vďaka pravidelným tréningom sa budú zlepšovať aj jeho športové výsledky.

Ďakujeme za finančnú podporu prostredníctvom 2%, ktoré nám každoročne pomáhajú zabezpečiť pre Šimona podmienky – rehabilitácie a pomôcky, ktoré nie sú hradené zdravotnou alebo sociálnou poisťovňou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed